13.7.09

KİMLİKSİZ FANZİN ROCK-A 2009 DAYDI

Bu sene 3. sü Özdere Rainbow koyunda gerçekleştirilen Rock –a 2009, tıpkı geçmiş senelerde olduğu gibi yine dayanışmanın, beraber üretmenin, eğlencenin ve neşeli bir karşı çıkışın sesi oldu.
Onlarca kişinin gönüllü emeğiyle, sponsor desteği(sömürüsü) olmadan, ücretsiz olarak gerçekleştirilen festivalde biz de hem gönüllü olarak çalışmalara katıldık hem de atölyeler alanında kurulan boyasız basın fanzin standında bulunduk. Bir çok etkinliğin yapıldığı ve performansın sergilendiği atölye alanında; Alakasızlar, Agora, Bin Kunduz Apolitik Dağıtım Ağı, Can sıkıntısı Fanzin Dreadlock (nam-ı diğer rasta) ve Jonglörlük Atölyesi, Gürültü Atölyesi, Hayvan Özgürleşmesi, Karşı Bisiklet, LAF-Lise Anarşist Faaliyet, Mülteci-Der, No Border İzmir - No Border Midilli 2009, Poi Atölyesi, SiyahPembeÜçgenİzmir Derneği,Tmk Mağduru Çocuklar İçin Adalet Çağırıcıları, ayrıca Bandista ve Teneke ve trampet gibi müzik grupları da vardı. Yapılan etkinlikler arasında ise en fazla dikkati çeken ise Alakasızlar’ın organize ettiği “Aralık İsyanı, Yunanistan” konulu söyleşi oldu.
Biz de etraftan topladığımız fanzinlerle boyasız basın standıydık. Yeni insanlar tanıdık, sohbet ettik, içtik eğlendik, fanzinlerimizi dağıtıp, takas ettik, deneyimlerimizi paylaştık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder